Jaka latarka na camping? Podpowiadamy

Coraz cieplejsze dni i noce często są dobrą okazją do wyprawy na biwak. Spanie pod namiotem blisko natury ma niezwykły urok i klimat. Taka forma spędzania czasu jest najczęściej praktykowana przez osoby, które lubią być z daleka od zgiełku miasta. Ważne, aby zadbać o odpowiednie wyposażenie zwłaszcza po zmroku. Podpowiadamy jak wybrać latarkę na taki obóz.

Spis treści:

  1. Jaka latarka na camping? Czołówka, ręczna czy turystyczna?
  2. Zwróć uwagę na moc latarki campingowej
  3. Wybierz odpowiedni rodzaj zasilania latarki na campingJaka latarka na camping? Czołówka, ręczna czy turystyczna?

Obozowicze doskonale wiedzą, że bez odpowiedniego sprzętu bardzo trudno funkcjonować, szczególnie nocą, kiedy w lesie panuje ciemność. Jaka latarka na camping sprawdzi się najlepiej i co wziąć pod uwagę podczas jej wyboru? Do Twojej dyspozycji są trzy główne kategorie:

  • latarka czołowa, popularnie zwana po prostu czołówką, to bardzo praktyczny sprzęt ze względu na swoją budowę. Możesz założyć ją na głowę, dzięki czemu masz wolne ręce i możesz wykonać dowolną czynność;
  • latarka ręczna, czyli przedmiot o klasycznym i dobrze znanym kształcie. Zdecydowanym atutem tego rozwiązania jest możliwość nakierowania źródła światła na docelowy punkt. Dzięki temu obiekt będzie maksymalnie oświetlony, nawet jeśli znajdzie się w znacznej odległości;
  • latarka turystyczna, czyli najbardziej przystosowana do biwakowania wersja urządzenia. Można ją postawić, ale ma również uchwyt do przenoszenia lub zawieszenia. Najczęściej taka latarka campingowa ma wiele opcji ładowania, np. przez panele solarne, akumulator, ręcznie lub USB. Jeśli szukasz niezawodnego sprzętu na każdy biwak, to ta opcja sprawdzi się idealnie.

Zwróć uwagę na moc latarki campingowej

Podjąłeś już decyzję związaną z rodzajem urządzenia? Dobrze, aby Twoim następnym krokiem było sprawdzenie jego mocy. Powinieneś wiedzieć, jak silne światło jest w stanie wygenerować dana latarka. Aby to określić, zwróć uwagę na ilość lumenów. Kieruj się zasadą im więcej lumenów, tym strumień światła będzie większy. Przydatną opcją jest możliwość sterowania mocą latarki i przełączania jej na różne tryby, np. ze światła skupionego na rozproszone. Ten aspekt również warto wziąć pod uwagę podczas wyboru.

Wybierz odpowiedni rodzaj zasilania latarki na camping

Wcześniej wspominaliśmy już, że latarki turystyczne mają zazwyczaj wiele opcji, jeśli chodzi o pozyskanie energii na wyprodukowanie światła. Natomiast inne modele mogą być zasilanie wyłącznie przez baterie i w tym przypadku najlepiej mieć ze sobą spory zapas. Latarki campingowe mogą być zasilane również przez akumulator, w tym przypadku warto sprawdzić czas działania lub mieć możliwość ponownego naładowania urządzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart