Darmowa wysyłka do paczkomatu przy zamówieniu powyżej 100 zł
Bezpieczne i sprawdzone metody płatności
Darmowa wysyłka do paczkomatu przy zamówieniu powyżej 100 zł
Bezpieczne i sprawdzone metody płatności

Latarki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Latarka domowa — przydatna na co dzień

Latarka jest urządzeniem, które powinno znajdować się w wyposażeniu każdego domu. Przydaje się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale również na co dzień — przy drobnych naprawach, awariach zasilania czy jako dodatkowe oświetlenie wieczorne. Przed kupnem latarki do domu warto zastanowić się, w jakich warunkach będzie użytkowana i jakie masz względem niej oczekiwania. Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Moc i budowa latarki do domu

Stając przed wyborem latarki do domu, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, jak jasnego światła potrzebujesz. Przyjmuje się, że wartość około 1000 lumenów wystarcza do przeciętnego użytkowania na co dzień, jednak na tym nie koniec. Na moc świecenia latarki wpływa również rodzaj użytej diody (np. LED), sposób zasilania, jakość soczewki oraz odbłyśnika.

Latarki na akumulator i na baterie

Obecnie na rynku dostępne są latarki domowe o najróżniejszych sposobach zasilania. Najpopularniejsze wśród majsterkowiczów są latarki akumulatorowe, które w szybki i łatwy sposób można naładować poprzez dołączoną do zestawu ładowarkę. W większości domów wciąż można znaleźć latarki na baterie, które idealnie sprawdzają się w niecodziennych sytuacjach. Tutaj należy jednak pamiętać, by zawsze w domu mieć zapas pasujących baterii, aby ciemność nie zaskoczyła Cię w najmniej spodziewanym momencie.

W ostatnim czasie popularność zyskują również solarne latarki do domu. To łatwe i szybkie rozwiązanie, ponieważ wystarczy zostawić swoje urządzenie na słońcu i pozwolić, by się naładowało. Takie latarki mają jednak jedną wadę — w sytuacji, gdy zabraknie mocy, a na zewnątrz będzie noc, nie będziesz w stanie jej z powrotem uruchomić. Warto więc pozostawić latarkę solarną na stałe w miejscu z dostępem do światła słonecznego, by nie przeżyć później przykrej niespodzianki.

Latarki domowe ręczne i czołowe

Ostatnie kryterium, jakie powinien wziąć pod uwagę każdy stojący przed zakupem latarki, to sposób jej mocowania. Latarki ręczne, czyli takie, które trzeba trzymać w dłoni, pomogą precyzyjniej oświetlić konkretny punkt. Jednocześnie ograniczają one możliwości np. naprawy, ponieważ do dyspozycji pozostaje tylko jedna ręka. W sytuacjach, gdy nie potrzebujesz mieć obu dłoni wolnych (np. na spacerze), latarki ręczne sprawdzą się więc doskonale.

Jeśli natomiast lubisz wolność i swobodę, postaw na czołówkę. Tego typu latarka domowa mocowana jest zazwyczaj na elastycznej gumie, która otacza głowę i w ten sposób utrzymuje źródło światła w jednym miejscu. Idealnie sprawdzą się one przy drobnych remontach czy to domowych, czy warsztatowych.